• Ukrainian
  • English
kostel.jpg

Бернгард Біллетер
Image

Бернгард Біллетер
-- всесвітньо відомий органіст та органний експерт.

Біллетер належить до старшого покоління органістів Європи та є одним із найавторитетніших спеціалістів в органному світі. Його творчості як органіста сприяло те, що багато років він виступав не лише як органіст, а й у складі Цюріхського фортепіанного квінтету, що гастролював у більшості країн Європи, Північної та Південної Америки, Ізраїлі. Перед виходом на пенсію Бернгард Біллетер обіймав посаду органіста у <>, викладав у Цюріхському університеті та вів клас органа, клавікорда та гаммерклавіра у Вищій музичній школі Цюріха. У період з 1992 по 1996 рік музикант виконав усі твори для клавішних інструментів Й. С. Баха.

Тривалий час він був редактором швейцарської музично-педагогічної газети, опублікував велику кількість книг з історії розвитку органів та органобудування. Здійснив численні записи на радіо та платівки.

У 2004 та 2007 році він вже виступав в Україні, здійснюючи гастрольну поїздку, яка пролягала через Київ, Львів, Одесу. Вже тоді слухачі були вражен й захоплені його несподіваною та незвичайною манерою педальної гри -- без взуття. Хоча в цьому не було жодної нотки малювання чи оригінальності -- так органісту зручно, а педальна техніка від цього лише виграє.

Бергнард Біллетер належить до того рідкісного типу оргністів, які змушують орган <<видавати>> більше, ніж той зазвичай вміє. Гра таких майстрів захоплює від першої та до останної хвилини виступу і не відпускає уваги слухачів ні на секунду. Кожна велика органна країна має виконавців такого класу, але перерахувти їх можна на пальцях однієї руки. Біллетер належить саме до таких органістів Швейцарії.

 

© 2023 Національний будинок органної та камерної музики

слушать интернет радио