• Ukrainian
  • English
kostel.jpg

Новини та анонси arrow Костьол Св. Миколая
Костьол Св. Миколи

     Національний будинок органної та камерної музики України розташований в перебудованому під концертний зал приміщенні Миколаївського костьолу з лютого 1980 p.

     Споруда Миколаївського костьолу була завершена у 1909 p. за конкурсним проектом архітектора С. В. Валовського. Розробка проекту та будівництво здійснювались під керівництвом відомого київського архітектора В.В. Городецького. Тривало будівництво 10 років (1899-1909 p.p.).

     Архітектор В. B. Городецький народився в Україні, закінчив Петербурзьку академію мистецтв зі срібною медаллю. Його роботи були відзначені сміливістю інженерних рішень , використанням найновітніших досягнень науки і техніки. Для будівництва костьол у В.В.Городецький застосував новий для того часу будівельний матеріал — залізобетон. Миколаївський костьол — одна з найцікавіших споруд архітектури початку XX ст. Збудований в стилізованих готичних формах з високими стрілчастими шпилями, вирізняється стрункими пропорціями, легкістю, ясністю композиційної структури. Серед кращих споруд архітектора В. В. Городецького у Києві, крім костьолу, — будівлі Державного музею українського образотворчого мистецтва,  «Караїмська кенаса» (тепер — Будинок актора) та його власний особняк «Будинок з  химерами».

     У 1909 p. костьол було освячено, хоча споруда не була добудована.

     Після 1917 p . костьол закрили . У 30-ті роки використовували як складське приміщення, пізніше тут був розташований архів.

     Під час Великої Вітчизняної війни будівля була значно зруйнована.

     У грудні 1978 p. було прийнято рішення Ради Міністрів УРСР про створення у Києві Республіканського будинку органної і камерної музики Міністерства культури УРСР та переобладнання для його концертного залу приміщення колишнього Миколаївського костьолу. Розміщення концертного залу в приміщенні колишнього костьолу вимагало проведення великої кількості робіт, необхідних для його функціонування в новій якості. Водночас з реставрацією (автор проекту О.Граужис) проводилась і часткова реконструкція (автор проекту І.Тукалевський).

     Особлива увага приділялась естетичному оформленню та створенню комфортних умов залу. Для оформлення інтер'єрів Будинку були виготовлені в Прибалтиці кольорові вітражі, на Львівській меблевій фабриці — м'які стилізовані меблі, в Ківерцях Волинської області — високоякісний паркет.  Спеціально для концертного залу майстрами фірми «Rieger-Kloss» (м. Крнов, Чехословаччина) було сконструйовано великий концертний орган. При конструюванні органу майстри намагалися наблизити його зовнішній вигляд до архітектурного стилю костьолу, що об'єднало унікальну архітектуру з унікальним інструментом.

organhall 30
organhall 30
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso
organhall 31
organhall 31
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso
organhall 32
organhall 32
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso
organhall 19
organhall 19
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso
organhall 20
organhall 20
DatsoPic 1.2 © 2007 by Andrey Datso

 

© 2023 Національний будинок органної та камерної музики

слушать интернет радио