• Ukrainian
  • English
gorodetsky.jpg

Новини та анонси arrow Наші виконавці arrow Ансамблі arrow Квартет імені Миколи Лисенка
Квартет імені Миколи Лисенка

Image

     Заслужений ансамбль України, лауреат Державної премії України імені Т.Г.Шевченка, лауреат міжнародного конкурсу ім.Л.Вейнера.

     Один з найстаріших, найвідоміших та найдосвідченіших камерних ансамблів України Квартет імені М.Лисенка створений 1951 року за ініціативою професора Ю.Д.Криха (спершу як філармонійний квартет, з 1962 — імені М.Лисенка). В першому складі грали О.Кравчук, Б.Скворцов, С.Кочарян, Л.Краснощок. Згодом багато років в ньому працював заслужений артист України Віктор Гайдук, який передчасно пішов з життя.

     Першим з українських камерних ансамблів Квартет став лауреатом Міжнародного конкурсу імені Лео Вейнера у Будапешті (Угорщина, 1963), Заслуженим ансамблем УРСР (1969), лауреатом Державної премії України імені Т.Г.Шевченка (1977).

     Квартет імені М.Лисенка здійснив понад п'ятдесят прем'єр творів українських композиторів. серед них присвячені квартетові твори А.Філіпенка, О.Зноско-Боровського, В.Губаренка, Є.Станковича, В.Сільвестрова, І.Карабиця та багатьох інших, зробив десятки концертних програм, виконавши, у тому числі, всі квартети Б.Лятошинського, П.Чайковського, Л.Бетховена, Д.Шостаковича, записав на радіо та грамплатівки понад 2000 хвилин музики, випустив монографічні CD з творів В.Сільвестрова («Et Cetera», Голландія), А.Шнітке («Amati», Німеччина).

     Квартет імені М.Лисенка гідно репрезентує українське музичне мистецтво на музичних фестивалях і гастролях у Голландії, Данії, Норвегії, Польщі, Туреччині та інших країнах світу.
 

© 2021 Національний будинок органної та камерної музики

слушать интернет радио