• Ukrainian
  • English
organhall.jpg

Балаховська Валерія

Балаховська Валерія

заслужена артистка України

Органним мистецтвом Валерія Балаховська захопилася в музичній школі, де юна піаністка відвідувала факультатив народного артиста України В.Кошуби. Національну музичну академію України ім. П.Чайковського вона закінчила з відзнакою за фахом фортепіано (клас професора І.Павлової) та органа (клас професора Г.Булибенко). З 1992 року Валерія Балаховська - солістка Національного будинку органної та камерної музики України.

Техніку органного виконавства Валерія Балаховська удосконалювала у відомих зарубіжних музикантів: професора Вищої музичної школи Е. фон Камеке (Німеччина), в якого прослухала повний курс виконавської майстерності «Академія старовинної музики», професорів Ф.Клінди (Словаччина), Б.Біллетера (Швейцарія), Й.Труммера (Австрія).

Завдяки філігранному володінню мистецтвом барокової артикуляції, яскравій емоційності та бездоганній техніці навіть добре відомі твори в інтерпретації органістки набувають оригінального звучання. До свого репертуару вона включає як взірці світової класики, так і маловідомі твори, доробки сучасних композиторів; виступає в ансамблях з І.Борком, В.Степовою, В.Чікіровим, І.Іщаком, Квартетом ім. М.Лисенка, з Ансамблем класичної музики ім. Б.Лятошинського, Національним ансамблем «Київська камерата», дитячими колективами.

Помітною подією в культурному житті Києва стало виконання В.Балаховською з Національним симфонічним оркестром України Симфонії №9 А.Брукнера.

Валерія Балаховська багато гастролює в Україні та за її межами (Австрія, Німеччина, Польща, країни Балтії, Росія, Білорусь, Молдова, Узбекистан), бере участь у міжнародних фестивалях органної музики, в музичних програмах радіо й телебачення. У Росії на Міжнародному конкурсі органістів ім. О.Янченка артистку нагороджено спеціальною відзнакою за краще виконання твору М.Регера.

 

© 2022 Національний будинок органної та камерної музики

слушать интернет радио