• Ukrainian
  • English
kostel.jpg

Новини та анонси arrow Розклад концертiв
19, Четвер

Твір, який одночасно жахає картинами Страшного Суду, вражає піднесеною ніжністю, і тамує біль думками про відновлення і спокій.

Оповитий легендами «Реквієм» Моцарта – визнаний шедевр, який, утім, композитор не встиг дописати за свого життя. Після смерті Моцарта тільки перші дві частини були повністю закінчені, а решта фрагментів залишилися в чорновому варіанті.

Вдова композитора Констанція доручила завершити «Реквієм» учням свого чоловіка. Так Зюссмаєр і Фрейштадлер дописали Kyrie. Ейблер і Зюссмаєр заповнили чернетки інших частин відповідно до інструкцій Моцарта, а Зюссмаєр дописав музику в Sanctus, Benedictus й Agnus Dei.

Згодом, після закінчення «Реквієму» стало відомо, хто ж його замовив. Таємничим незнайомцем виявився граф Франц фон Вальзег, який часто платив композиторам за твори, які потім видавав за власні. Він мав намір виконати «Реквієм» на згадку про свою дружину.

«Реквієм» Моцарта – дуже особливий твір для Капели Лятошинського. Його щорічне виконання є даниною пам’яті про засновника колективу – видатного українського диригента Віктора Іконника.

Придбати квиток Початок: 18:00

Повернутися


© 2023 Національний будинок органної та камерної музики

слушать интернет радио